Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Asigurare auto pe numele altcuiva decat proprietarul
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Asigurare auto pe numele altcuiva decat proprietarul

buna ziua,pot face asigurarea unui autoturism pe numele sotului,proprietar fiind fiul meu?multumesc anticipat
Nu, asigurarea se poate face numai pe proprietarul din acte.
Buna ziua! Conform legii asiguratul trebuie sa fie propritarul autoturismului.