Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Firma inregistrata numai cu TVA intracomunitar - cum ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Firma inregistrata numai cu TVA intracomunitar - cum se procedeaza pentru inregistrarea TVA in tara?

Pentru o firma inregistrata in scopuri de TVA numai pentru spatiul intracomunitar se doreste inregistrarea in scopuri de TVA si in tara - Care este procedura?

Administratorul trebuie sa mearga la Administratia Financiara sa depuna o cerere? De ce documente are nevoie si cat timp dureaza inregistrarea?

Multumesc anticipat
Formularul 010 si anexa 2 la 010 validata, listata si salvata pe cd.
Pentru restul documentelor intrebati la administratia de care apartineti pentru ca difera de la o administratie la alta.