Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Criterii titularizare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Criterii titularizare

va rog sa ma lamuriti in problema repartizarii in urma concursului de titularizare in invatamant

am obtu=inut nota 8,15 la examenul de titularizare, la prima sedinta publica nu am prins post, iar la a doua postul pe care am predat in anul scolar trecut si care este in localitatea de domiciliu a fost luat de cineva cu nota 7,05 pe motiv ca eu am doar trei ani de facultate, acuma am terminat primul an de master, iar persoana respectiva are masterul terminat. Eu intreb conteaza nota sau durata studiilor ?

Multumesc mult !!!
Daca postul este la liceu trebuie și master si are prioritate persoana care are masterul finalizat, daca este la gimnaziu postul este ocupat in functie de nota obtinuta la concursul de titularizare.