Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubiri stomatolog
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubiri stomatolog

Buna ziua.In urma unei extractii dentare am fost infectat cu virusul hepatic C si vreau sa dau cabinetul(firma)dentara in judecata,si va rog sa-mi spuneti ce demersuri trebuie sa fac ca sa cer despagubiri pt.ca mi-a distrus viata iar eu sunt in somaj si concediu medical pt a ma trata.
Va puteti adresati Comisiei de monitorizare si competenta profesionala pentru cazurile de malpraxis, fie direct instantei de judecata.
Trebuie sa dovediti culpa medicului .
Sfatul pe care l-ati primit este corect si pertinent. Insa parerea mea este ca de vreme ce nu puteti demonstra in mod cert ca la acel dentist ati luat boala, fiind doar o presupunere a dvs., caile de infectare fiind nelimitate practic, nu veti obtine nimic.