Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare cu oprire pe salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare cu oprire pe salariu

Buna ziua,

Acum 3 ani am avut o descoperire de card la[][pe care nu am mai achitat-o. In tot acest timp nu am primit nimic de la ei sau de la vreo firma de recuperare creante. Nu am fost instiintat sau somat iar acum am primit instiintare de executare silita cu oprire pe salariu direct la firma la care lucrez de la o companie de recuperare []. Eu aveam datorie la ][ de 3500 lei iar ei ma pun sa platesc 7780 lei si mentioneaza ca nu am drept de atac. Se poate face asa ceva? Chiar nu am cum sa fac recurs? Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi si solutii. Va multumesc. X-(
ContSters214341, utilizator
Scuzati-ma va rog ca am trecut numele firmelor. Dosar din data 12.08.2013. Si in data de 19.08.2013 a ajuns aceasta cerere de poprire la serviciu. Executorul a trimis-o in baza unei adrese trimise la aceasta instanta in data de 15.04.2013.
Faceti contestatie la executare si incovati prescriptia.
Succes!
Multumesc frumos