avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 853 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare cu oprire pe salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare cu oprire pe salariu

Buna ziua,

Acum 3 ani am avut o descoperire de card la[][pe care nu am mai achitat-o. In tot acest timp nu am primit nimic de la ei sau de la vreo firma de recuperare creante. Nu am fost instiintat sau somat iar acum am primit instiintare de executare silita cu oprire pe salariu direct la firma la care lucrez de la o companie de recuperare []. Eu aveam datorie la ][ de 3500 lei iar ei ma pun sa platesc 7780 lei si mentioneaza ca nu am drept de atac. Se poate face asa ceva? Chiar nu am cum sa fac recurs? Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi si solutii. Va multumesc. X-(
Ultima modificare: Luni, 19 August 2013
ContSters214341, utilizator
Scuzati-ma va rog ca am trecut numele firmelor. Dosar din data 12.08.2013. Si in data de 19.08.2013 a ajuns aceasta cerere de poprire la serviciu. Executorul a trimis-o in baza unei adrese trimise la aceasta instanta in data de 15.04.2013.
Faceti contestatie la executare si incovati prescriptia.
Succes!
Multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie pentru credit din 2007 alina01989 alina01989 Buna ziua. Va rog sa ma jutati cu un sfat. Am nevoie de avocat sau nu? povestea mea: sotul meu a facut un credit la BCR in anul 2007 in val de aprox ... (vezi toată discuția)
Instiintare poprire salariu seby14 seby14 Buna ziua, In 2008 am facut un imprumut de nevoi personale la banca in valoare de 3500 euro. Dupa trei ani de platit rate am fost in imposibilitate de a mai ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorie banca albinet albinet Daca nu am platit rata la o banca de mult timp si abia in data de 27.03.2009 a ajuns la firma de recuperare , trebuie sa o platesc sau s-a prescris? (vezi toată discuția)