avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare drepturi salariale si OUG92/2012
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare drepturi salariale si OUG92/2012

doresc sa recuperez drepturi salariale cistigate in instanta prin executare silita, in fapt salariu neplatit ca angajat al unui spital.Angajatorul invoca OUG 92/2012 si solicita plata esalonata pe parcusul a cinci ani.Aceasta ordonanta are aplicabilitate si in acest caz?

Alte discuții în legătură

Legalitatea actului administrativ ROMANFLORIN ROMANFLORIN Printr-o hotararea judecatoreasca s-a dispus anularea dispozitiei primarului de eliberare din functie si plata drepturilor salriale, de la eliberare si pana la ... (vezi toată discuția)
Drepturile si obligatiile salariat - angajator ROMANFLORIN ROMANFLORIN Urmarea unei hotarari judecatoresti definitive am fost reincadrat in functie publica, eliberat in mod nelegal. Hotararea prevedea si plata drepturilor ... (vezi toată discuția)
Plata drepturilor salariale dupa oug 92/2012 andreasschro andreasschro In urma unui proces ca angajat al unui spital am cistigat plata salariului retroactiv pe doi ani. Acum cind sa mi se plateasca acesti bani mi s-a comunicat ca ... (vezi toată discuția)