Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ce se intampla daca nu mai pot plati un credit fara ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ce se intampla daca nu mai pot plati un credit fara garantii ?

buna ziua!as vrea sa aflu un raspuns .......cand eram in primul an de facultate am contractat un credit pentru studenti ,Creditul 1o de la banca ,exista si acum.Mi-au cerut decat adeverinta de student si un coplatitor si anume unchiul meu.Momentan nu mai pot plati si am intarzieri de 120 zile,ma intereseaza daca i se opri ceva coplatitorului sau ma vor executa silit pe mine.Si in ce consta aceasta executare silita daca eu nu am niciun bun imobil sau mobil?Multumesc anticipat !
gi-jane2, moderator
Nu aveti dvs, dar nici unchiul nu are bunuri sau venituri? Banca se poate indrepta impotriva amadurora, iar veniturile dvs vor fi executate cand veti avea.