Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Acte studii diploma de licenta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Acte studii diploma de licenta

Buna ziua,vreau sa intreb si eu,dupa ce termin o facultate si promovez si examenul de licenta de la sfarsit,dupa maxim cat timp din punct de vedere legal ar trebui sa mi se elibereze diploma de licenta,impreuna cu diploma de bacalaureat si celelalte acte de la dosar?
Cand am terminat facultatea,mi s-a spus ca diploma va veni dupa un an ,iar pana atunci mi s a dat o adeverinta valabila un an,cu care m am inscris la Master,dar acum acea adeverinta nu mai e valabila,si am nevoie de diploma pentru a putea continua studiile.
Universitatea unde am terminat facultatea imi spune acum ca nu stie nimic...
ce fac eu in aceasta situatie?
Daca este vorba spiru haret vedeti ca exista destule topicuri pe net pe tema asta. Probabil ca va trebui sa demarati o actiune in instanta.