Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Bibliografie admitere INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Bibliografie admitere INM

buna!
poate cineva sa imi recomande niste carti, tratate, manuale din care sa invat pt admiterea la INM?? de exemplu pt contracte, succesiuni nu exista nimic scos de Boroi.. cu ce se poate ''inlocui''??
Poti sa intri pe forumul admitere 2014. O sa te ajute in toate sensurile.
Pana atunci voi incerca sa iti raspund.
La penal iti recomand Udroiu, Mitrache si Streteanu la penal si Udroiu la procedura penala.
La civil:
- civilul de anul I si reale ai cartea lui Boroi: Institutii de drept civil in reglementarea Noului Cod
- Obligatii: Liviu Pop. Ar mai fi si Paul Vasilescu, dar nu o recomand pentru ca are fraze extraordinar de lungi si mai mult te oboseste. Liviu Pop e foarte ok.
- Contracte si succesiuni: Liviu Stanciulescu.
Ar fi bine sa iei si noul cod comentat al lui Boroi.

La procedura civila eu am Tabarca. E ok, dar nu e chiar pe stilul meu. As vrea ceva mai organizat. Mie mi se pare ca imi cam amesteca etapele in cap, insa e doar o parere izolata. Mai mult de 90% o lauda.

Sper ca ti-am fost de folos. Te astept pe forum:
www.avocatnet.ro/content/for...