avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Bibliografie admitere INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Bibliografie admitere INM

buna!
poate cineva sa imi recomande niste carti, tratate, manuale din care sa invat pt admiterea la INM?? de exemplu pt contracte, succesiuni nu exista nimic scos de Boroi.. cu ce se poate ''inlocui''??
Cel mai recent răspuns: Gilia_stud , utilizator 17:45, 26 August 2013
Poti sa intri pe forumul admitere 2014. O sa te ajute in toate sensurile.
Pana atunci voi incerca sa iti raspund.
La penal iti recomand Udroiu, Mitrache si Streteanu la penal si Udroiu la procedura penala.
La civil:
- civilul de anul I si reale ai cartea lui Boroi: Institutii de drept civil in reglementarea Noului Cod
- Obligatii: Liviu Pop. Ar mai fi si Paul Vasilescu, dar nu o recomand pentru ca are fraze extraordinar de lungi si mai mult te oboseste. Liviu Pop e foarte ok.
- Contracte si succesiuni: Liviu Stanciulescu.
Ar fi bine sa iei si noul cod comentat al lui Boroi.

La procedura civila eu am Tabarca. E ok, dar nu e chiar pe stilul meu. As vrea ceva mai organizat. Mie mi se pare ca imi cam amesteca etapele in cap, insa e doar o parere izolata. Mai mult de 90% o lauda.

Sper ca ti-am fost de folos. Te astept pe forum:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Materiale de studiu aleb aleb Salut tuturor! Eu am terminat anul acesta la UBB Cluj si vreau sa ma pregatesc pentru examenul de anul viitor. Am tot auzit discutii despre autorii agreati in ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2012 marinescum marinescum Va rog frumos poate sa imi spuna cineva bibliografia la toate cele 4 materii ce se vor da la examen? va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Manuale recomandate admitere magistratura lyl02 lyl02 Este vorba despre admniterea in magistratura a a candidatilor care au o vechime de 5 ani, nu de admiterea la INM. Va rog sa-mi recomandati manuale, ... (vezi toată discuția)