avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Angajare la cabinet individual expert evaluator
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Angajare la cabinet individual expert evaluator

Va rog sa-mi spune-ti daca am un cabinet individual de expert evaluator pot sa ma incadrez cu CIM la acest cabinet?
cabinetul individual acre statut de PFA?
Ultima modificare: Luni, 26 August 2013
munteanu59, utilizator
Cel mai recent răspuns: munteanu59 , utilizator 11:49, 27 August 2013
Nu puteti fi salariat in cadrul cabinetului al carui titular sunteti.
puteti sa-mi dati si un cadru legal?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un cabinet individual de psihologie , de ex, poate sa incheie un contract de bunca cu psihologul care detne cabinetul? ecopreda ecopreda Am urmatoarea speta: Intrun contact cu finatate europeana partenerul ese un cabinet individual de psihiatrie care in baza acordului de parteneriat s-a angajat ... (vezi toată discuția)
Plata cas atat ca angajat la o firma cat si contabil privat ContSters258910 ContSters258910 Buna ziua Am si eu o problema daca puteti sa ma ajutati! Sunt angajat la o firma pe post de contabil de unde mi se retine si vireaza din salar plata CAS-ului. ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate diana1976 diana1976 Buna ziua, Sunt medic titular la un CMI (cabinet medical individual) si as vrea sa stiu ce posibilitati am de a-mi lua macar 3 luni de concediu de ... (vezi toată discuția)