Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj bunuri comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj bunuri comune

Pentru a introduce in masa bunurilor partajabile apartamentul achizitionat in timpul casatoriei printr-un credit ipotecar am nevoie de acordul bancii ?
Multumesc !
Am nevoie de ajutorul dumneavoastra ,deoarece in luna mai am completat o cerere la sediul bancii prin care am cerut acordul bancii de introducere in partaj a apartamentului . Nici pana in momentul de fata n-am primit raspuns la cererea completata. Verbal mi s-a spus ca nu voi primi acest acord deoarece fostul sot ,care este titularul creditului nu doreste acest lucru . Calitatea mea este de garant ipotecar .
Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta situatie ??????????
Nu aveti nevoie de acordul bancii pt o actiune de partaj a ap.
Cum doriti sa impartiti ?
Multumesc ! Nu am cum sa preiau apartamentul ,deoarece nu mai corespund din punct de vedere al veniturilor ,sper sa-l preia fostul sot si sa primesc ceva din banii investiti .