Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Petitie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Petitie

Buna ziua!
Am si eu nevoie de cateva informatii.
Cine se ocupa de firme sa le verifice deoarece as vrea sa fac o petitie catre ei.
De curand m-am lasat de servici din cauza patronilor,care nu si-a respectat contractul sub nici un fel + ca mai au si alte nereguli si as cam vrea sa ii bag la fund!
Astept raspunsuri.
Multumesc anticipat!
gigel9105 a scris:

De curand m-am lasat de servici din cauza patronilor,

V-ati dat demisia?
Puteti sa reclamati la ITM.
Pentru nerespectarea legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca de catre angajator puteti face o sesizare la ITM si/au Inspectia Muncii.

In legatura cu anumite fapte prinvind incalcarea legislatiei financiare puteti sesiza ANAF_ul si/au Politia - Serviciul de Investigare a Fraudelor.