avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 200 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Reducere impozit la I.I. persoana cu handicap
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Reducere impozit la I.I. persoana cu handicap

In cazul in care am o intreprindere individuala si am un certificat de handicap beneficiez de vreo reducere la impozit?
Cel mai recent răspuns: Rodica Teodorescu , Consultant fiscal 14:56, 29 August 2013
Daca va referiti la impozitul pe venit, nu aveti facilitati fiscale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reduceri la impozitele pe intreprinderea individuala Vlad2013 Vlad2013 Buna ziua , Sunt angajat la stat si,in acelasi timp,am si o intreprindere individuala. Am varsta de 63 de ani,impliniti. Va intreb : ... (vezi toată discuția)
Impozit locuinta si masina giorgicabalan giorgicabalan Buna seara.Daca nu deranjez,as dori o consultare privitoare la impozit.Am in intretinere un copil de 10 ani cu dizabilitati,cazul grav cu asistent personal.As ... (vezi toată discuția)
Angajat + pfa + handicap toopeu toopeu Buna ziua, Intrunesc cumulativ cele 3 situatii prezentate Angajat la o Societate Comerciala . Din ianuarie 2009 mi-am deschis PFA - nu pentru a lucra cu ... (vezi toată discuția)