Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functie COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functie COR

in COR gasim functia de consultant in management- 263107, la descriere:Economistii efectueaza activitati de cercetare, de monitorizare a datelor, de analizare a informatiilor si pregatesc rapoarte si planuri pentru a rezolva problemele economice si de afaceri, dezvolta modele de analiza, explica si prognozeaza comportamentul economic. Acestia ofera consiliere pentru afaceri grupurilor de interes si guvernelor pentru a formula solutii la problemele economice si de afaceri prezente sau viitoare.

Intrebarea mea este: poate fi incadrat doar un absolvent de studii economice" economist" pe aceasta functie?

multumesc
Parerea mea este ca poate fi angajat e aceasta functie si un absolvent de stiinte juridce, marketing etc.