Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Pana la suma de 10.000 lei tva de recuperat se ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Pana la suma de 10.000 lei tva de recuperat se ramburseaza fara control ?

Pana la suma de 10.000 lei tva de recuperat se ramburseaza fara control , daca este prima cerere de rambursare?
Fiind o firma recent infintata.
Buna ziua,

Potrivit Ordinului 263/2010, cererile de rambursare pentru sume mai mici de 10.000 lei, sunt considerate automat cu risc fiscal mic, motiv pentru care sistemul generează în mod automat proiectul Deciziei de rambursare a TVA.
Regasit ordinul in integralitatea lui accesand link-ul de mai jos.
[ link extern ]

Numai bine