Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ajutor introducere informatii in program
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ajutor introducere informatii in program

am o pb pe care trebuie sa o rezolv urgent si nu mai stiu sa ii dau de cap...lucrez partea de contabilitate pe saga, contabila nu vrea sa ii fac produsele cu pret de vanzare, vrea ca gestiunea sa fie tinuta global valoric. in momentul in care creez gestiunea si aleg global valoric, nu pot sa adaug nume de gestionar, iar cand dau sa salvez imi spune ca contul 371 are analitic invalid, nu mai stiu cum sa rezolv, va rog sa ma ajutati
Solicitati telefonic sau on-line asistenta tehnica de la furnizorul softului.
programul nu este luat cu licenta, este gratuit si cand am mai avut o pb si am sunat la ei mi-au spus ca numai daca am licenta ma vor ajuta
incercati sa faceti gestiune cu numele gestionarului diferit de gestiunea care a fost creata.
de ex. a fost creata cu numele de Pop Gheorghe,acum creati gestiunea cu numele de Gh. Pop.
Trebuie sa va cumparati licenta, deoarece softul gratuit il aveti doar cu partea de contabilitate ,nu si cel cu partea de stocuri pentru evidenta cantitativ valorica si de aceea contabila v-a sugerat evidenta global-valorica.