Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... FISA DE POST PENTRU TEHNICIAN CONSTRUCTOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

FISA DE POST PENTRU TEHNICIAN CONSTRUCTOR

Unde pot gasi o fisa de post pentru tehnician constructor cod cor 311203 sau cateva puncte din atributiile pentru aceasta functie?
Pe site-ul ANC găsiţi standardul ocupaţional corespunzător COR-ului căutat. În standard sunt cuprinse unităţile de competenţă specifice ale ocupaţiei respective care vă pot fi de folos în completarea fişei postului.
COR 311203
- Gestioneaza si supervizeaza activitatile de constructii si mentenanta aferente cladirii si terenului aferent efectuate de personalul companiilor subcontractoare;
- Participa la reuniunile zilnice ale departamentului;
- Executa si pregateste specificatiile tehnice pentru lucrarile de constructii si mentenanta cladire,teren,incinte interioare si exterioare.
- Elibereaza permise de lucru pentru subcontractori;
- Responsabil de obtinerea autorizatiilor de constructie, PV de finalizare a lucrarilor si avizelor aferente;
- Solicita oferte pentru contractele cu furnizorii de servicii privind domeniul sau de activitate si le prezinta departamentului cumparari;
- Urmareste respectarea termenelor de finalizare a lucrarilor;
- Gestioneaza si tine la zi documentatia cladirii, incintei exterioare si imprejmuire.
- Planifica si gestioneaza activitatile de mentenanta ale cladirii, ale anexelor fabricii si incintei exterioare a fabricii.
- Verifica respectarea normelor legale privind activitatea de constructii pe teritoriul companiei;
- Urmareste respectarea de catre angajatii subcontractantilor a tuturor normelor de protectia muncii, sanatatii si mediului precum si a normelor interne ale companiei;
- Cunoaste si respecta normele de protectia muncii, sanatatii si mediului aplicabile activitatii sale;
- Respecta sarcinile si responsabilitatile pe linie de protectia muncii si a mediului specificate in fisa de post.
[ link extern ] /