Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA ZIUA- cumparator, problema cu actele proprietatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA ZIUA- cumparator, problema cu actele proprietatii

Am si eu o problema as vrea sa facem un act de vanzare cumparare situatia este urmatoarea" initial au fost sot sotie proprietari sotul a decedat iar in urma lui au ramas 4 copii mostenitori care apar in certif de mostenitor dupa moartea batranului unul din copii moare si ramane mostenitori 2 copiii mai tarziu moare si batrana iar in certif de mostenitor apare ceilalti 3 copii si cei 2 nepoti dupa urma copilului mort. problema este ca dupa copilul mort nu s_a facut succesiunea iar sotia celui mort nu vrea sa o faca copii inteleg situatia dar mama lor mai greu , ultimul domiciliu al copilului mort a fost la Herculane iar imobilul este in jud Prahova.... proprietatea s_a vandut cu multi ani in urma ce pot face eu in calitate de cumparator am fcut demersurile necesare ptr obt titlului l_am obtinut dar nu mai pot avansa va rog poate cineva sa_mi dea o solutie cum sa fac sa rezolv intr_un fel situatia_? Va multumesc
Concret unde intampinati problema,la OCPI ?
problema este ca nu s_a facut succesiunea dupa fiul care a murit acum 25 ani iar in certif de mostenitor al batranului apare cu o cota de 3/16 din imobil.
Daca nu s-a dezbatut succesiunea cum a fost posibila vanzarea bunului imobil ?