avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amenajare iaz/helesteu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amenajare iaz/helesteu

Buna ziua,

Vecinul meu doreste sa amenajeze la aproximativ 60 de cm de casa mea (constructie cu etaj din 1980) un iaz/helesteu cu o dimensiune medie spre mare. Sunt foarte sigur ca acest lucru va afecta structura casei mele. Ce pot sa fac in acest sens. Multumesc

Alte discuții în legătură

Geamuri in spatele casei vasile2020 vasile2020 va rog sa-mi sp uneti care este cadrul legal de care sa ma folosesc sau cum sa procedez la urmatoarea speta : de o saptamina vecinul meu din fata casei a ... (vezi toată discuția)
Certificat de urbanism si oug 7/2011 andreea_ec andreea_ec Buna ziua! Am un teren de 650 mp intravilan in Iasi pe care vreau sa imi construiesc o casa P+M. Pe acest teren este o casa batraneasca. Mentionez ca zona ... (vezi toată discuția)
Acord notarial constructie la calcan AncaMarinescu57 AncaMarinescu57 Buna ziua, Un vecin imi cere sa semnez acord notarial pentru a construi o locuinta pe terenul din spatele casei mele, la 90 de cm distanta de calcan, Acordul ... (vezi toată discuția)