avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Sunt in executare silita cu banca pentru un credit nerambursat.
Urmeaza sa-mi vanda apartamentul. Am licitatie in septembrie.
Locuiesc cu minora in apartament, urmare a divortului ,minora are
domiciliul stabilit la apartamentul meu.
Putem fi evacuate, dupa vanzarea apartamentului?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: emil6702 , utilizator 20:56, 8 Septembrie 2013
DIn pacate raspunsul este afirmativ. Poate cu banii ramasi dupa achitarea credittului veti avea posibilitatea achizitionarii unei alte locuinte.
Persoana care va adjudeca imobilul va solicita evacuarea Dvs. din apartament.
cyan a scris:
DIn pacate raspunsul este afirmativ. Poate cu banii ramasi dupa achitarea credittului veti avea posibilitatea achizitionarii unei alte locuinte.

Care bani, nu stiti ca astia repeta licitatia pana scade sub 50% din pretul initial?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita radutacostel radutacostel Buna ziua ,Este vorba de un apartament executat silit si executorul imi spune ca ca pot cumpara apartamentul la al doilea termen care este de 19000 de euro la ... (vezi toată discuția)
Pot ramane in apartament pana la vanzarea prin licitatie ? yamada yamada Am achizitionat un credit imobiliar in perioada de boom imobiliar. Dupa 3 ani de plata a ratelor la zi, am ramas fara loc de munca si nu am mai putut plati ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla in urma unui partaj voluntar? camelus79@yahoo.com camelus79@yahoo.com am divortat acum 3ani am facut partaj voluntar la notar care prevede :daca an doi ani de zile ai dau o solda de 10mii euro fostului meu sot ami revine locuinta ... (vezi toată discuția)