Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Sunt in executare silita cu banca pentru un credit nerambursat.
Urmeaza sa-mi vanda apartamentul. Am licitatie in septembrie.
Locuiesc cu minora in apartament, urmare a divortului ,minora are
domiciliul stabilit la apartamentul meu.
Putem fi evacuate, dupa vanzarea apartamentului?
Va multumesc.
DIn pacate raspunsul este afirmativ. Poate cu banii ramasi dupa achitarea credittului veti avea posibilitatea achizitionarii unei alte locuinte.
Persoana care va adjudeca imobilul va solicita evacuarea Dvs. din apartament.
cyan a scris:
DIn pacate raspunsul este afirmativ. Poate cu banii ramasi dupa achitarea credittului veti avea posibilitatea achizitionarii unei alte locuinte.

Care bani, nu stiti ca astia repeta licitatia pana scade sub 50% din pretul initial?