Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie copil

Buna ziua,

Copilul se afla in custodia mea , dar a decis ca vrea sa se mute la tata definitiv.
Ce demersuri pot face ca sa ii fie incredintat lui copilul ?
Tin sa mentionez ca el nu vrea sa faca nici un demers ,dar mie imi este teama , daca se intampla ceva cu copilul cat timp sta la el si este legal in custodia mea , eu sunt direct raspunzatoare .
Va multumesc pentru sfaturi,
o hotarare judecatoreasca sepoate modifica doar prin alta hotarare judectoreasca. prin urmare, trebuie sa promovati un nou proces ( el trebuie sa semneze actiunea) .
Admin, administrator