Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Completare pontaj
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Completare pontaj

buna seara.
va rog.... cum se evidentiaza in pontaj, orele prestate in schimb de noapte ? unul dintre salariati are prevazut in contractul individual de munca, spor de noapte.
Puteti sa folositi o culoare contrastanta peste cele 8 ore lucrate de noapte, iar totalul de ore de noapte sa-l treceti intr-o coloana nefolosita la dreapta paginii de pontaj (de exemplu coloana de invoiri sau maternitate).
Alta varianta - daca este posibil - este sa mai completati un rand pentru acest angajat, sub cel cu orele prestate in cursul lunii, dar pe acest al doilea rand completati doar orele prestate de noapte, bineinteles numai in zilele in care s-a lucrat de noapte. In coloana de total veti trece totalul orelor de noapte.
mii de multumiri ana !