Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbarea numelui dupa sentinta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbarea numelui dupa sentinta

Deci, la nastere tatal meu nu m-a recunoscut dar , la 6 luni, prin cerere in istanta a facut-o, dar mama mea nu a avut finante pentru a schimba numele, lucrul acesta era mentionat in sentinta. cum si cui pot ca sa ma adresez pentru a schimba numele meu de familie? plata pensiei alimentare nu a fost efectuata desi mentionata in sentinta.
Cererea de schimbare a numelui se va depune la serviciul public comunitar de evidenta a persoanelor aflat în subordinea consiliului local al comunei, orasului, municipiului sau al sectorului municipiului Bucuresti, în a carui raza teritoriala îsi are domiciliul solicitantul sau la primaria unitatii administrativ-teritoriale unde domiciliaza.
Cu respect !