Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Avize PFA cosmetica
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Avize PFA cosmetica

Buna ziua,
Am urmarit cu interes si alte subiecte de genul acesta, dar m-ar interesa cazul particular. Pot inchiria printr-un pfa pe care urmeaza sa-l fac un spatiu ( in Sectorul 6, bucuresti ) care a functionat inainte ca si cabinet de cosmetica, ok, cu 2 grupuri sanitare, etc. Ce avize trebuie sa obtin pentru a fi totul ok, dupa ce inchiriez spatiul?
M-ar interesa care avize sunt necesare: autorizatie de functionare, ce avize dsp, stingerea incendiilor, etc. Mentionez ca in locatie, separat, functioneaza deja, intr-un spatiu delimitat, coafor, manichiura, frizerie.
Multumesc.
Pentru autorizarea functionarii unui salon de coafura (caen 9600) aveti nevoie de urmatoarele avize/ autorizatii:
-autorizarea spatiului de catre DSP
-autorizatia ISU, daca spatiul functioneaza intr-o cladire in care exista si spatii cu locuinte individuale
-autorizatia de functionare si fisa de valabilitate eliberate de Primarie