Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Spor aplicat corect?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Spor aplicat corect?

Buna ziua am fost condamnat pe fond la 1 an si 6 luni cu executare la care sa fost aplicat aplicat un spor de un an
INtrebare este urmatoarea a fost aplicat corect?
Secţia I Penală, astfel cum au fost descontopite anterior, în pedeapsa cea mai grea, aceea de 1 an şi 6 luni închisoare, la care adaugă sporul de 1 an închisoare aplicat prin s.p. nr. 501/04.05.2011 a Judecătoriei Sectorului 1 Bucureşti, urmând ca inculpatul să execute, în final, pedeapsa de 2 ani şi 6 luni închisoare.
Insa cu cateva luni in urma acelasi spor fusese contopit de o alta instanta si sa dispus alt spor al;tfel(decizie definitiva)
''Descontopeste pedeapsele de 2 ani inchisoare prin sentinta penala nr 501/04/2011..... ..... ....
Pedepsa de 1 ani inchisoare
Sporul de un an inchisoare din aeiasis nentinta
In baza art 33 mlit 1-34 lit cb CP contopeste pedepsele astfel repuse in individualitata lor..cu pedepsele aplicat e..si aplica inculpatului pedepsa cea mai grea de 1n inchisoare sporita cu 2 ani...
Aceasta decizie a ramas definitiva cu mult inainte de termenul instantei de fond care m-a condm,nat la 1 an si 6 luni si mi-au aplicat acest spor

nimeni? maine am recursul