Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Instiintare firma de recuperari
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Instiintare firma de recuperari

Buna ziua.Am si eu o problema cu care ma confrunt si sincer nu stiu cum sa procedez.In urma cu un an,am facut un abonament la cosmote pe numele meu,pentru o alta persoana.Eu fiind plecata din tara nu am fost la curent cu ceea ce se intampla iar acum cand m-am intors am primit instiintare de la o firma de recuperari precum ca am de plata 3000 lei,bani care au rezultat din neplata telefonului achizitionat si a abonamentului.Persoana pentru care am facut abonamentul nu este de gasit.Cum procedez?Va trebui sa platesc,dar se poate face si in rate,deoarece nu am banii disponibili in acest moment ?!?
Luati legatura cu cei de la care ati primit Somatia de plata si ajungeti la o intelegere in sensul semnarii unui acord de plata in rate a debitului.
Am inteles.Daca se poate rezolva si pe aceasta cale este perfect.Va multumesc pentru raspuns.