Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amenajare exterior
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amenajare exterior

buna ziua. de curand mi-am pus deasupra geamurilor un fel de acoperis. aveam nevoie pt ca , locuind la parter, mi se murdareau frecvent geamurile de la apa scursa de la rufele celor de la etaj, cu pamant de flori s.a. in plus toata apa de ploaie se scurgea exact pe peretele si pe geamurile mele, am avut si ceva probleme cu mucegaiul din cauza asta.
problema e ca am vecini foarte "simpatici", de generatie veche, care sunt pusi pe facut reclamatii din orice. exista vreo lege care sa nu imi dea voie sa fac genul asta de amenajare?
multumesc.
Legea nr 230/2007 precizeaza ca schimbarea destinatiei /aspectului partii comune se poate realiza numai cu acordul asociatiei de proprietari
acesta il am. multumesc.