Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Licenta calculator
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Licenta calculator

Salut tuturor, am o mare dilema, un prieten are un bar, are un laptop mic cu licenta windows xp lipita pe spatele lui, laptop-ul este cumparat la mana a 2a, nu are factura, a venit control si i-a zis ca le trebuie factura la laptop, mai exact la licentele pentru windows xp sp3 si microsoft office 2003, daca asa l-a cumparat si l-a folosit si nu a stiut acum, cica ii face dosar sau ceva de genul. daca sterge tot si pune linux si alte programe free, mai risca ceva? astept o parere, ceva.
florin1989, utilizator
se poate folosi Linux, soft ce nu necesită licență, precum și alte programe etc ce nu necesită licență.