avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Salon masaj relaxare si anticelulitic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Salon masaj relaxare si anticelulitic

Buna ziua,
M-am interesa care sunt autorizatiile necesare pentru deschiderea unui salon de masaj de relaxare, anticelulitic etc in Bucuresti, sector 1. Mentionez ca firma exista deja, iar actele pentru punctul de lucru au fost depuse la registrul comertului. Nu am reusit sa pun cap la cap exact ce imi trebuie si daca imi trebuie anumite autorizatii, deoarece informatiile pe care le primesc nu sunt niciodata exacte. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: nick2011 , utilizator 22:56, 15 Septembrie 2013
Dupa ce ridicati mentiunea de la reg.com va prezentati la primarie la serviciul autorizari si va vor spune ei ce documente trebuie sa aduceti pentru a primi acordul de functionare(autorizatia ). Fiecare primarie are alta palarie... Daca era in sect si 2 va spuneam eu...
Multumesc pentru rasouns, numai ca in sector unu nu am nevoie de autorizatie de functionare. Am sunat saptamana trecuta si cei de acolo asa mi-au spus. De aceea snu stiu exact ce si cum

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de functionare a unui salon de masaj andreea_motoc andreea_motoc Ce acte sunt necesare pentru obtinerea unei autorizatii de functionare a unui salon de masaj de relaxare, anticelulitic , reflexoterapie , terapeutic, ... (vezi toată discuția)
Autorizatie functionare salon masaj ektcib ektcib ce acte sunt necesare pentru obtinerea unei autorizatii de functionare a unui salon de masaj de relaxare si anticelulitic? ce dotari minime conform legii sunt ... (vezi toată discuția)
Schimbare punct de lucru szture szture Buna ziua.Suntem o societate de comert cu ridicata a pieselor de schimb auto.Acum ne-am schimbat sediul unui punct de lucru.V-as ruga sa-mi spuneti de ce ... (vezi toată discuția)