avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce impozite si taxe platesc avocatii in 2013?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce impozite si taxe platesc avocatii in 2013?

As dori sa stiu ce impozite trebuie platite de un avocat. Trebuie neaparat contract cu Casa nationala de asigurari de sanatate? Exista cote de venit care sunt impuse de barou si se au in vedere la stabilirea impozitelor? Multumesc

Alte discuții în legătură

Contributie la sanatate pentru un cabinet individual de avocatura georgika_1508 georgika_1508 Buna ziua! Ce contributie pentru sanatate trebuie sa plateasca un avocat care are un cabinet individual de avocatura, sub forma unei intreprinderi ... (vezi toată discuția)
Contributii sanatate avocati monik monik dragi colegi avocati, am si eu o nedumerire caci am auzit mai multe opinii despre cele de mai jos. dupa cum se stie, avocatii platesc 10% din salariu la barou ... (vezi toată discuția)
Contabilitate cabinet de avocat zallyna zallyna Care sunt obligatiile de plata la stat ale unui cabinet de avocat? Ma refer la impozite, cotizatii si alte dari. Multumesc. (vezi toată discuția)