Forum Discuţii juridice Executare silită Cerere de executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Cerere de executare silita

va rog mult sa ma ajutati.....am primit ieri de la firma de recuperari creante.... cu sediu in bucuresti da si o adresa si cod fiscal nr tel ...REPREZENTATA PRIN UN AVOCAT ...O CERERE DE EXECUTARE SILITA...... DE PLATIT SUMA 569,25 RON .... precum am avut un contract cu firma de telefonie ROMANIA SA si am refuzat sa platesc,,,,,scrie asa,,,refuza sA execute obligatiile ce ii revin in contractul de servicii incheiat cu ROMANIA SA ,, . DUPA 6 ,7 ani NICI NUMI AMINTESC DACA AM AVUT CONTRAC LA ei sau nu e posibil sa ti ajunga asa ceva fara nici o facturaa inainte......?lamuritima va rog daca nu sunt niste sarlatani

[nu mai folositi numele partilor implicate, multumesc]
gi-jane2, moderator
Nu pare sa fie vorba de exe utare silita.
Daca nu ati avut contract puteti sa va aparati in instanta dar nu mai inainte de a merge la avocat pentru a va lamuri despre ce este vorba.
merci mult...ziceti la avocatul care e mentionat in scrisoare?
e la bucuresti eu sunt in iasi....adica nu mai sunt in tara demult

gi-jane2, moderator
Daca nici nu va aduceti aminte, probabil ca e vb de o datorie prea veche, iar dreptul lor e prescrie. As zice sa nu raspundeti solicitarii.