Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratie de venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratie de venit

Buna ziua,

Am nevoie de o dovada ca compania la care am lucrat pana in mai 2013 si-a platit taxele la stat ptr mine si ca a declarat salariul meu. Este suficient Adeverinta Directia Economic, Stagii de Cotizare si Archive pentru 2012?

Sau trebuie sa iau de la Administratia Financiara o declaratie de venit pe 2012 ca dovada ca am platit venitul de impunere pe anul 2012 sau de unde trebuie sa iau?
Este suficienta adeverinta de stagiu de cotizare, acolo exista o rubrica in care sunt detaliate platile contributiilor de catre societate si salariul pe care l-ati avut.