avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prestatie tabulara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prestatie tabulara

Buna ziua si bun gasit ....Rog pe oricare dintre cei prezenti sa-mi explice ce inseamna urmatoarele """""Tip solutie: Suspendat
Solutia pe scurt: aplic art-155 ind. 1 c.p.c.
Document: Încheiere - Suspendare """".... ce se face in acest caz? E vb de o persoana care printr-un contract fals,a ocupat o proprietate...In urma acestei decizii a instantei as putea merge sa dau afara persoana respectiva de pe proprietate? Va multumesc ..:luck:

Alte discuții în legătură

Proces suspendat. ce pot sã fac? pitbully1984 pitbully1984 Buna seara, Ma poate ajuta cineva, va rog? Pe portal a aparut solutia: \\"Tip solutie: 155/1 c.pr.civ Solutia pe scurt: Suspendă judecata recursului, ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala- raspuns cerere perimare ,ce inseamna exact adydorel33 adydorel33 Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti daca puteti, am urmatoarea situatie: Am facut contestatie (plangere contraventionala) in 2010 deoarece mi-a suspendat ... (vezi toată discuția)
Acționare în judecatã de douã ori pentru aceeași datorie Ionut 81 Ionut 81 am si eu o intrebare si anume acum 2 ani am fost dat in judecaa de asociatia de propietaripentru ne plta sumei de 2200 lei din care amplatit 1300 lei din suma ... (vezi toată discuția)