Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Termen de incasare factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Termen de incasare factura

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac daca am emis o factura, am predat-o la societatea care era datoare sa o plateasca, dar au trecut 25 de zile si nu au intrat banii in cont.
Va multumesc.
Daca ati avut in vedere prevederile Legii nr.72/2013 privind masurile pentru combaterea intarzierii in executarea obligatiilor de plata a unor sume de bani rezultand din contracte incheiate intre profesionisti si...,procedati conform acesteia. Daca nu ,aveti in vedere prevederile OG nr.13/2011 privind dobanda legala remuneratorie si penalizatoare pentru obligatii banesti...