Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit arenda 2013
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit arenda 2013

As vrea sa stiu ce implica fiecare optiune de determinare a impozitului pe arenda pentru 2013 pentru arendator:
- metoda retinerii la sursa;
- impunere in sistem real
si care ar fi cea mai avantajoasa, tot pentru arendator. Arenda nu se primeste in produse.
Cel mai simplu e sa optati pentru retinerea la sursa a impozitului pe venitul din arenda. Scapati de problema depunerii declaratiei anuale 200 la administratia finaciara.