avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit arenda 2013
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit arenda 2013

As vrea sa stiu ce implica fiecare optiune de determinare a impozitului pe arenda pentru 2013 pentru arendator:
- metoda retinerii la sursa;
- impunere in sistem real
si care ar fi cea mai avantajoasa, tot pentru arendator. Arenda nu se primeste in produse.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 20:41, 23 Septembrie 2013
Cel mai simplu e sa optati pentru retinerea la sursa a impozitului pe venitul din arenda. Scapati de problema depunerii declaratiei anuale 200 la administratia finaciara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata impozit pe venit din teren agricol arendat ancarapan ancarapan In ianuarie a.c. am arendat unei persoane fizice din comuna unde este terenul agricol pe baza unui contract de arenda inregistrat la primarie,plata arendei ... (vezi toată discuția)
Inregistrare contract arendare la anaf - obligatorie? yanq yanq Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care este temeiul legal pentru obligativitatea inregistrarii contractului de arendare la organul fiscal competent ... (vezi toată discuția)
Declaratia 200 pentru veniturile din areda nicolaeelena nicolaeelena Pentru veniturile in lei obtinute de persoana fizica in baza contractului de arenda completat cu act aditional in care apare urmatorul articol unic, se depune ... (vezi toată discuția)