Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Control de la un inspector CREDIDAM
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Control de la un inspector CREDIDAM

Am un magazin cu imbracaminte si ieri a venit un inspector CREDIDAM care mi-a spus ca trebuie sa platesc vreo 3 taxe (una la ei si inca doua) ca cica ascultam muzica in magazin. In magazin se asculta doar radio. Daca platesc taxa radio mai trebuie sa platesc si taxele lor?
mi-a zis ca trebuie sa platesc o taxa pentru drepturi de autor la ei la credidam, o taxa pt. taxa catre UCMR-ADA si una pentru UPFR .

Totusi in magazin ascult doar radio si platesc taxa radio . De ce mai trebuie sa platesc si alte taxe?
Va rog sa-mi dati un raspuns