Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuz semnare fisa postului cu modificari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuz semnare fisa postului cu modificari

Un angajat(in acest caz angajat la stat, personal contractual) care isi desfasoara activitatea in institutie de mai multi ani si are deja o fisa a postului cu atributii clare pentru cele 8 opt ore de munca, refuza sa accepte adaugarea de noi sarcini in fisa postului avand in vedere ca aceste noi sarcini sunt caracteristice unei functii de un nivel de pregatire inferior functiei detinute.Stiu ca fisa postului face parte integranta din contractul individual de munca si poate fi modificata numai cu acordul salariatului prin act aditional.Poate sa fie sanctionat acel angajat?
Multumesc

Oricum sunt salariați care o semnează ca : primarul"... prin urmare, unii angajatori profita.