Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie de proprietari - chirie folosinta parti ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie de proprietari - chirie folosinta parti comune

DACA LA FIRMELE DE GAZE SI ELETRICITATE CARE FOLOSESC PARTILE COMUNE A UNUI BLOC SE PERCEPE CHIRIE CA LA CELE DE CABLU?
Depinde de cum a fost negociat si prevazut in contractul de furnizare servicii,asumat de catre cele 2 parti
NICI NU A INTRBAT SI NICI NU NEA BAGAT IN SEAMA! CE SE POATE FACE?SI CE TEXT DE LEGE PREVEDE ASA CEVA?
Pentru furnizorii care va asigura utilitatile nu se cere chirie pentru ca ei pur si simplu nu se folosesc de proprietatea comuna, limita de proprietate fiind in afara acesteia.
Cablurile si conductele din interiorul cladirii sunt proprietatea comuna a proprietarilor.

Si chiar daca ar fi in interior pe o bucatica de spatiu, asta e in favoarea dv.

Cum v-a venit ideea?

elga50, moderator
boncon a scris:

NICI NU A INTRBAT SI NICI NU NEA BAGAT IN SEAMA!

Daca nu v-a intrebat ,se intelegem ca nu exista acordul oficial din partea reprezentantilor asociatiei de proprietari ,manifestat prin asumarea de contract ferm intre parti ?

INTELEG LA CURENT PENTRU CA NECESAR DALA GAZE/