Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Caut arhiva TIMB Bucuresti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Caut arhiva TIMB Bucuresti

am fost angajat in 1972 si ca tot omu vreau sa ies la pensie.. nu o gasesc nu dau de ea.. stie cineva de aceasta firma unde se gaseste arhiva?
Nu stiu ce inseamna timb,dar tb sa verificati daca societatea/intreprinderea la care faceti referire mai exista sau exista o persoana juridica ce a preluat-o sau este continuatoarea activitatii acesteia sau daca nu aveti date faceti o adresa catre institutia,ministerul unde era subordonata.
Incercati la Directia Muncicipiului Bucuresti a Arhivelor Nationale

Adresa: Bucureşti, Calea Văcăreşti, nr. 470, sect. 4.
Telefon Relaţii cu Publicul: 021/332.07.71
Fax Secretariat: 021/332.52.35
E-mail: dmb.an@mai.gov.ro
TIMB = Trustul Instalatii Montaj din Bucuresti.

Contactati firma urmatoare, care este fostul santier Buzau al fostului TIMB.
SC INEL SA Buzau, Strada Unirii Nr.10, Buzau - Jud. Buzau
Telefon: 0238-718821, 0238-710753; Fax: 0238-718821
E-mail: inelec@upcmail.ro; alexandru.leca@inelsa.ro
Poate ei stiu mai multe.
va multumesc.. am incercat la buzau dar inca nu a venit nimic si am 2 saptamani... voi incerca si la cealalta firma multumesc
Salut, si incerc sa iau o adeverinta,
pot sa-ti las o adresa a firmei NIMB PIPERA care a preluat arhivele de la TIMB
Adresa: ªos. Vergului nr. 8, sector 2
Telefon: Tel. 021.255.12.60; 021.255.13.04; 0722.581.344; Fax 021.255.12.60
Email: nimbpipera@yahoo.com; nimbpipera@nimpipera.ro;
Orar: L-V: 8-16

Problema este, ca mi-au spus ca pot elibera adeverinta doar pentru perioada de 6 luni, restul ar fi la o alta firma care ar fi in insolventa, dar nu este de gasit persoana care detine arhivele
Nim - Promo Sa, Bucuresti
Strada: Str. Ajustorului Nr. 27-29, Sector 6,

Daca ai mai aflat informatii ramane sa mai vorbim