Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Neplatitor TVA cumpara de la platitor TVA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Neplatitor TVA cumpara de la platitor TVA

PFA transporturi rutiere de marfuri, neplatitor de TVA, cumpar de exemplu un acumulator auto de la un platitor TVA. Pentru a deduce cheltuielile cu acumulatorul care suma trebuie sa trec in Registrul Jurnal de Incasari si plati? Pret acumulator:1).Pretul unitar(fara TVA)= 318,54Lei sau 2).Total de plata=395Lei.???
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspunsul promt!=D>
In general, evidenta contabila la pfa neplatitor de tva se tine la valorile cu tot cu tva.
Multumesc si Domnului Neagu!