avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 380 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu secretar de U.A.T. comuna categoria a III-a
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu secretar de U.A.T. comuna categoria a III-a

as avea si eu o intrebare daca ma puteti ajuta
dupa ce legislatie se stabileste salariul unui secretar de UAT comuna de gradul al III-lea O.G. 9/2008 anexa 4; Legea nr. 330/2009 anexa III/3 se calculeaza dupa coeficientii din anexa cu ce suma se inmulteste, ce sporuri se mai aplica pe langa salariul de incadrare????? in cazul detasarilor prevederile H.G. 1860/2006 respectiv art. 9 (13 lei/zi) si art. 26, 28 se pot aplica
va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Aura Pop , Alte profesii 11:54, 2 Octombrie 2013
Dupa OG 9/20008 se ia salariul din anexa la 01 10 2008 se include in el sporul de vechime si ce rezulta e salariul de incadrare
Eu sunt secretar la o cuomuna de gradul II si mai beneficiez de 10% spor conditii vatamatoare .Coeficientii din anexa nu se aplica

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este salariul unui consilier juridic asistent? mariamihaelailie mariamihaelailie Buna seara, As dori sa stiu care este salariul brut al unui Consilier Juridic Asistent t-Serviciul Contencios Administrativ, Juridic dintr-o primarie? Si ... (vezi toată discuția)
Salarizare barthaanton barthaanton sunt functionar public din 2005,din 2011 sunt incadrat in functia publica de politist local clasa I,grad profesionalasitent,gradatia 5,clasa de salarizare ... (vezi toată discuția)
Salarizare zama cristian zama cristian Conform carei legi este remunerat personalul contractual din administratia publica in prezent? Se tine seama de L 330?Ref de spec.III, care in L 330/2009 nu ... (vezi toată discuția)