Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu secretar de U.A.T. comuna categoria a III-a
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu secretar de U.A.T. comuna categoria a III-a

as avea si eu o intrebare daca ma puteti ajuta
dupa ce legislatie se stabileste salariul unui secretar de UAT comuna de gradul al III-lea O.G. 9/2008 anexa 4; Legea nr. 330/2009 anexa III/3 se calculeaza dupa coeficientii din anexa cu ce suma se inmulteste, ce sporuri se mai aplica pe langa salariul de incadrare????? in cazul detasarilor prevederile H.G. 1860/2006 respectiv art. 9 (13 lei/zi) si art. 26, 28 se pot aplica
va multumesc anticipat
Dupa OG 9/20008 se ia salariul din anexa la 01 10 2008 se include in el sporul de vechime si ce rezulta e salariul de incadrare
Eu sunt secretar la o cuomuna de gradul II si mai beneficiez de 10% spor conditii vatamatoare .Coeficientii din anexa nu se aplica