avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Confirmare foi de parcurs in institutiile publice
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Confirmare foi de parcurs in institutiile publice

Buna ziua ,lucrez intr-o institutie publica unde foile de parcurs transport persoane am inteles ca sint obligatorii.
Sint incadrat ca si Consilier,ne avand sofer angajat in institutia publica unde lucrez.
Pe linga alte sarcini de servici am si aceasta indatorire sa fac pe soferul.
Am si teren foarte mult de facut in localitati din judet.
La plecarea in cursa complectez foaia de parcurs si delegatia,cu numele societatilor unde am de facut verificarile si pun o parafa de la fiecare unitate verificata,atat pe foaia de parcurs cit si pe delegatie.
La sfarsitul luni predau foile de parcurs,delegatiile si consumul de carburant la contabilitate.
Fiind consilier le si semnez.
Intrebare mai trebuie cineva sa semneze aceste foi inainte de a le preda in contabilitate?
As dori un raspuns conform legii.
Va multumesc.
Cu stima Sven.

Alte discuții în legătură

semnarea foilor de parcurs ContSters259278 ContSters259278 Buna ziua ,lucrez intr-o institutie publica unde foile de parcurs transport persoane am inteles ca sint obligatorii. Sint incadrat ca si Consilier,ne avand ... (vezi toată discuția)
Semnarea foilor de parcurs in institutiile publice ContSters259278 ContSters259278 Buna ziua ,lucrez intr-o institutie publica unde foile de parcurs transport persoane am inteles ca sint obligatorii. Sint incadrat ca si Consilier,ne avand ... (vezi toată discuția)
Foile de parcurs, obligatorii sau nu? iuli-ana iuli-ana conform og 195/2002 aprobata prin legea 49/2006 foile de parcurs erau obligatorii pentru persoanele juridice dar prin ordiunul 69/20.08.2007 a fost abrogat ... (vezi toată discuția)