avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Hotarare AGA administrator special
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Hotarare AGA administrator special

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie in privinta faptului daca hotararea adunarii generale a asociatilor prin care se numeste administrator special trebuie semnata si de administratorul judiciar?

De asemenea ma poate ajuta cineva cu un model de astfel de hotarare si cu un model de act constitutiv actualizat in care se mentioneaza administratorul special?

La Registru cand se depune AGA de numire a administratorului special se depune si copie de pe planul de reorganizare?

Multumesc,

Alte discuții în legătură

Modificare act constitutiv srl crysenc crysenc Buna ziua, am si eu o intrebare legata de modificarea unui act consitutiv al unui SRL care are 30 de asociati. In primul rand doresc sa precizez ca ... (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social din bucuresti in provincie Romică Stoica Romică Stoica Ce acte sunt necesare in Bucuresti pt. schimbarea sediului social in provincie?#-o (vezi toată discuția)
Revocare administrator mitrache_v mitrache_v Buna ziua! As dori sa imi dati si mie un model de revocare din functie al unui administrator la un SRL. Va multumesc. (vezi toată discuția)