Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Freelancer din nou. Situatie legala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Freelancer din nou. Situatie legala

Buna seara. Problema de care m-am lovit e probabil problema multor persoane din Romania. Doresc sa activez ca freelancer pe unul din site-urile specializate in acest lucru (E-----.com). Doresc sa va spun ca sunt student, nu doresc sa imi infiintez PFA sau SRL sau orice alta forma de societate. Doresc doar ca sa ma situez intr-un cadru legal, astfel incat sa pot da date concrete/verificate despre mine pe site. Activitatea dorita a se prestata se incadreaza in domeniul grafic. Va rog daca se poate sa imi explicati cat mai simplu si mai pe intelesul tuturor etapele necesare. Rog (daca nu cer prea mult) descrierea cat mai detaliata. Multumesc mult.
Puteti citi ce s-a postat pe forum pentru o intrebare similara la adresa www.avocatnet.ro/content/for...