Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale radiere societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

radiere societate comerciala

Buna dimineata.

Sunt asociat intr-un SRL, societatea nu are de 3 ani activitate, i-a fost suspendata
Doresc radierea sa, mi s-a spus la Reg Com ca trebuie sa se faca o Hot AGA de dizolvare, eu am gasit ceva model dar apare forulat " dizolvarea societatii precum si lichidarea s-a simultana". Este bine asa? sau trebuie sa trec doar "dizolvarea societatii".
Va multumesc.
Aveti aici un model de Hotarare AGA de dizolvare a unei societati, pus la dispozitie de unul din adminii acestui site, Andreea Lisievici. Sper sa va fie de folos.

www.avocatnet.ro/content/for...

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Pe mine ma interesa dac trebuie sa specific si "lichidarea"?
Sigur, asa cum ati vazut si in ceea ce am atasat mesajului se mentioneaza si "lichidarea", nu numai dizolvarea societatii.
va multumesc