Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... biletul la ordin
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

biletul la ordin

stie cineva sa imi spuna ce lege reglementa in anul 2007 BILETUL LA ORDIN ?!?
LEGE nr.58 din 1 mai 1934 privind Cambia şi biletul la ordin
* Modificata prin O. nr. 11/1993 , M. Of. nr. 201/1993
* Modificata prin Legea nr. 83/1994 pentru aprobarea unor ordonanţe ale Guvernului, emise în baza Legii nr.58/1993 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanţe şi autorizarea contractării şi garantării unor credite externe, precum şi a contractării unor împrumuturi de stat , M. Of. nr. 292/1994
multumesc=D>