avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... biletul la ordin
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

biletul la ordin

stie cineva sa imi spuna ce lege reglementa in anul 2007 BILETUL LA ORDIN ?!?
Cel mai recent răspuns: B.E.C. ARION , Consultant fiscal 22:02, 25 Martie 2009
LEGE nr.58 din 1 mai 1934 privind Cambia şi biletul la ordin
* Modificata prin O. nr. 11/1993 , M. Of. nr. 201/1993
* Modificata prin Legea nr. 83/1994 pentru aprobarea unor ordonanţe ale Guvernului, emise în baza Legii nr.58/1993 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanţe şi autorizarea contractării şi garantării unor credite externe, precum şi a contractării unor împrumuturi de stat , M. Of. nr. 292/1994
multumesc=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infractiune din legea cecului Alexa1910 Alexa1910 Buna seara! Referitor la infractiunea prevazuta in legea cecului la art. 84 punctul 4, care este comportamentul interzis? Norma de incriminare presupune ... (vezi toată discuția)
Recuperare creanta in cazul biletelor refuzate moldovis moldovis Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum se poate recupera creanta in cazul biletelor refuzate: somatia de plata sau investirea cu formula executorie a biletelor ... (vezi toată discuția)
Bo avalizat în alb rapoimpex rapoimpex Subiect: BO in alb avalizat Mă interesează un punct de vedere cu privire la: 1. BO lăsat în alb, avalizat ca persoana fizică de mine, emis de o ... (vezi toată discuția)