Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Modificarea TVA de la 24% la 9%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Modificarea TVA de la 24% la 9%

Buna ziua.
La 1 septembrie am faina in stoc de 3717 , tva inclus. Care sunt notele ce trebuie operate pentru modificarea tva la 9% . Este un depozit en-gross. Pretul este de achizitie.

Va multumesc
Daca evidenta se tine la pretul de achizitie, de ce ati inclus in valoarea stocului si TVA?
valoarea stocului se tine fara tva dar asa am dat eu valoarea aici