avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1113 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Modificarea TVA de la 24% la 9%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Modificarea TVA de la 24% la 9%

Buna ziua.
La 1 septembrie am faina in stoc de 3717 , tva inclus. Care sunt notele ce trebuie operate pentru modificarea tva la 9% . Este un depozit en-gross. Pretul este de achizitie.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: daniela_gabriela , utilizator 13:52, 11 Octombrie 2013
Daca evidenta se tine la pretul de achizitie, de ce ati inclus in valoarea stocului si TVA?
valoarea stocului se tine fara tva dar asa am dat eu valoarea aici

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajustare tva in urma modificarii cotei pentru faina schpdelia schpdelia buna ziua, ma poate ajuta cineva in legatura cu tva-ul asupra stocului la faina de grau la 31.08.2013, se va face ajustare? (vezi toată discuția)
Majorare tva tampau gabriela tampau gabriela Daca se majoreaza TVA de la 1 iulie , cum vom proceda cu marfa existenta in stoc ? Vom majora preturile sau se va pierde 5% din adaos trecandu-se pe TVA ... (vezi toată discuția)
Factura si casa de marcat fiscala letitias letitias Am o firma en gross.As dori sa stiu daca in acelasi spatiu cu marfa am voie sa lucrez cu facturi si cu casa fiscala pentru vanzari en gross si en ... (vezi toată discuția)