Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Date despre vechile intreprinderi pentru eliberarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Date despre vechile intreprinderi pentru eliberarea unei adeverinte.

O cunostinta apropiata isi strange actele pentru pensionare, are nevoie de o adeverinta din care sa rezulte ca a lucrat in grupa II-a de munca in perioada 1978-1982 la M.A.I.A. - D.I.F.C.A. Intreprinderea de Instalatii si Montaj Bucuresti pe care nu o pot gasi pe internet. Va solicit sa-mi comunicati daca mai exista sau daca alta societate a preluat baza dedate si unde pot fi gasite, adresa, email sau nr de telefon. Multumesc anticipat!
In cazul acestor intreprinderi, exista o persoana autorizata in incinta fostei intreprinderi, care elibereaza adeverinta privind vechimea in munca, aceasta avand acces la arhiva serviciului de personal. Eu personal din toata intreprinderea, am gasit decat portarul si acest salariat, restul era demolat in jurul meu, nici macar nu ai fi zis ca acolo candva a fost o intreprindere mare. :(
In cazul in care aveti ghinionul sa nu existe asa ceva, incercati sa va adresati la Arhivele Statului, fiind singurul loc, unde puteai clasa documentele de personal, care au o vechime de arhivare permanenta.

Intr-adevar, multe se rezolva pe internet, pt adresa, telefon, email, dar la noi in tara, poate peste vreo 50 de ani, mai devreme de atat nu cred. :((
gmancila, utilizator
Atunci spuneti-mi va rog adresa unde se mai afla aceasta intreprindere sau macar cateva detalii legate de locatie, si bineanteles cand ati fost Dv cu aproximatie. Multumesc!
@zamatei
Luati legatura cu biroul de relatii cu publicul de la Arhivele Nationale si veti primi informatii despre arhivele intreprinderii mentionate. Toate documentele fabricilor care au fost desfintate se afla arhivate in agentiile locale/provincie ale arhivelor nationale.
Datele de contact le gasiti aici: [ link extern ]
L.C.
DATE DE CONTACT IRU BASARAB IUGC CONSTANTA PENTR-U ELIBERAREA UNEI ADEVERINTE DE GRUPA 2
Sunt doua intreprinderi sau una singura ?