Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Nu inteleg... ajutati-ma - acuzatie ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Nu inteleg... ajutati-ma - acuzatie vizualizare/distributie pornografie infantila

:( am accesat o pagina web pt adulti si mi s-a deschis o noua pagina web venind din parteea politiei..acuzantu-ma de pornografie infantila..desi nu am distribuit / vizualizat nici-un video cu material pornografic cu minori...este valabila aceasta acuzare ?
Probabil este vorba de virusul numit "Politia Romana".
Descarci antivirusul de aici [ link extern ] .
Constantin-Sinel MARIN, Consilier juridic
contraventiile erau stupide...desi codul penal suna asemanator..mi se propunea sa achit o suma de bani..din contul meu pt amenda..iarasi stupid. va multumesc oricum
Da. Nu are legatura nici cu contraventiile si nici cu infractiunile, este vorba despre un virus (scop: insusirea de bani).

Succes cu devirusarea!
VIRUS ai detalii aici. [ link extern ]