Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Vizionare clipuri adulti - mesaj de atentionare primit
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Vizionare clipuri adulti - mesaj de atentionare primit

Daca sunt major ,am voie sa urmaresc pe net filme pentru adulti ? Nu le descarc . Am primit mesaj ca calculatorul meu este urmarit ,dar asta dupa ce el a fost stricat ,si cineva ,la reparat . Este corect ?
În principiu da, dar aveți grijă la viruși :)
Totuși, de unde ați primit mesajul respectiv? Ați făcut ceva care să conducă la urmărire, ați decărcat filme, ați viyionat filme gen pornografie infantilă? Aveți grijă...
Politia nu lucreaza cu "de data asta v-am iertat, dar sa nu mai faceti pe viitor". Daca va urmarea Politia sau DIICOT pentru pornografie ilegala, nu primeati avetizare ci citatie sau mandat de arestare, plus ca v-ati fi ales cu perchezitie si ar fi fost luat pentru cercetare orice suport de date de la domiciliul dvs. (discuri dure, stickuri USB, CD-uri, DVD-uri, Bul-ray-uri, receptoare de TV/satelit cu disc dur, mediaplayere cu disc dur, iPhone-uri, iPod-uri, telefoane mobile, aparate de fotografiat, carduri de memorie, camere video, benzi video, dischete, etc.).

Poate fi vorba de virusul Politia romana.
tgeorgescu, utilizator